Profile uczestniczek

Eliza Pyciak Profil Elizy
4824
Sandra Mastalerz Profil Sandry
3898
Kasia Liberska Profil Kasi
2863
Asia Ruszczyk Profil Asi
2304
Dowiedz się więcej
1 Komentarz

Tagi diata musli odchudzanie reebok easytone

Tydzień piąty: jestem na diecie nie eliminując produktów niezbędnych

Dieta często kojarzy się z uczuciem głodu. Wiele osób oddala moment przejścia  na dietę redukcyjną bojąc się głodu oraz monotonnych, jałowych w smaku posiłków. To błąd!

Jeśli czujesz ssanie w żołądku a uczucie głodu towarzyszy Ci niemal bez przerwy – zmień dietę! Zdecydowanie korzystniej jest spożywać niewielkie posiłki a często, np. 5 razy dziennie niż jeden obfity posiłek, po którym najczęściej zasiadamy ospali na kanapie czekając aż spożyte kalorie przekształcą się w warstwę tłuszczu.

Małe objętościowo, a częste posiłki sprawiają, że dostarczona energia zostaje w całości zużyta na potrzeby organizmu. Aby nie dopuścić do monotonii warto zadbać o urozmaicenie posiłków.

Nie wykluczaj całkowicie z menu takich produktów jak pieczywo, ziemniaki, ryż, makaron czy kasze. Mogą one rewelacyjnie urozmaicić każdy posiłek, ponadto produkty te są prawdziwą skarbnicą minerałów i witamin niezbędnych do pracy organizmu. Produkty zbożowe pełnoziarniste są także źródłem błonnika. Nie bój się również tłuszczy – powinny stanowić około 25 – 30 % dziennego zapotrzebowania na kalorie. Oznacza to, że w diecie 1500 kcal od 375 do 450 kcal powinno pochodzić z tłuszczy.

Oleje roślinne warto włączyć do diety szczególnie jeśli dbasz o stan swojej cery czy włosów. Masło wbrew pozorom również jest ważnym elementem zdrowej diety. Boimy się tego tłuszczu ze względu na cholesterol. Warto jednak zdać sobie sprawę, że cholesterol nie czai się jedynie w maśle – w ilości potrzebnej do cienkiego posmarowania 4 kromek chleba jest około 60 mg cholesterolu, dla porównania 5 biszkoptów z galaretką i czekoladą zawiera 30 mg, a 4 plasterki salami aż 26 mg tego składnika. Masło jest także dobrym i do tego naturalnym źródłem witamin A i D. wpływających pozytywnie na wzrok oraz stan naszych kości.

Twoje zadanie na ten tydzień:

Pamiętając, że produkty zbożowe powinny stanowić bazę naszych posiłków postaraj się do każdego posiłku włączyć jakiś produkt z tej grupy. Dostarczysz tym samym do organizmu oczyszczający błonnik oraz wiele cennych składników mineralnych.

Na śniadanie – kilka łyżek płatków owsianych, do pracy sałatka z brązowym ryżem, na obiad dwa ziemniaki, na podwieczorek ciastko owsiane a na kolację kromka pieczywa razowego. Od dziś do każdej przyrządzanej sałatki dodaj łyżeczkę oleju lub oliwy, dostarczysz w ten sposób cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witaminy E, zwanej witaminą młodości. Dodatkowo, obecność tłuszczu umożliwi wchłanianie witamin zawartych w warzywach.

Przepis na dziś – mieszanka musli na cały tydzień (około 7 porcji)

200 g płatków owsianych (nie błyskawicznych)
50 g płatków jęczmiennych
20 g zarodków pszennych
20 g ziaren sezamu
100 g posiekanych orzechów włoskich
100 g rodzynek

Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki i przechowuj w szczelnie zamkniętym pojemniku.

Tydzień piąty: jestem na diecie nie eliminując produktów niezbędnych

Autor: Wei

Dodaj zdjęcia do komentarza (maksymalnie 5 zdjęć).

Dozwolone formaty plików to: jpg, png, gif do 20MB.

Wybierz zdjęcia