Profile uczestniczek

Eliza Pyciak Profil Elizy
4824
Sandra Mastalerz Profil Sandry
3898
Kasia Liberska Profil Kasi
2863
Asia Ruszczyk Profil Asi
2304
Dowiedz się więcej
1 Komentarz

Tagi bieganie jogging sport

Snobka Fit: bieg z gadżetami vs bieg z przeszkodami. Co jest bardziej trendy?

Moda na jogging trwa od dawna. Nie u wszystkich się przyjęła, a tych, których pasja biegania połknęła w całości, dopadł nowy trend: pisania SMS-ów podczas biegu, informowania w serwisach społecznościowych o przebiegniętym dystansie, robienie zdjęć telefonem komórkowym. W jakim celu? Chwalenia się znajomym? Czy to tylko bezwiedny nawyk korzystania z gadżetów w każdej sytuacji?

Wejście na Facebooka i obserwowanie postów znajomych może zawstydzić. Ty tracisz czas, przeglądając ich profile, a oni prezentują się jako niemal profesjonalni biegacze. Mapka trasy zbliżającego się maratonu, informacja o zapisaniu się na miejski półmaraton, informacja o 10 km drogi przebytej dziś rano w biegu - to tylko niektóre przykłady informacji, jakich dowiadujemy się z serwisów społecznościowych.

Bieganie to zdrowie - tego ukryć się nie da. Jest ono dobrym trendem. Podobnie korzystanie z aplikacji, które pozwalają monitorować biegowe osiągnięcia i dzielenie się nimi w sieci. Może nie świadczy ono o skromności, ale dla niektórych jest rodzajem motywacji. Jeśli biega się dla zdrowia, oprócz butów i sportowej odzieży wart uwagi jest też monitor pracy serca.

Wykonywanie zdjęć i pisanie wiadomości podczas biegu jest już jednak co najmniej niebezpieczne. Może się skończyć: zahaczeniem o krawężnik, wbiegnięciem w sklepową witrynę, wpadnięciem do gigantycznej dziury (niewłaściwe skreślić). To raczej mało wygodna, acz nowoczesna, alternatywa dla biegu z przeszkodami.

Odtwarzacz MP3 - najpopularniejszy gadżet wśród biegaczy, zdaje się odchodzić powoli do lamusa. Nie łączy z internetem, nie pozwala robić zdjęć, nie ma funkcji pisania i wysyłania wiadomości. Różnica między pisaniem SMS-ów podczas biegania i słuchaniem muzyki jest jednak zasadnicza – to pierwsze niesie ze sobą ryzyko utraty zębów.

 

 

Autor: Rev

Dodaj zdjęcia do komentarza (maksymalnie 5 zdjęć).

Dozwolone formaty plików to: jpg, png, gif do 20MB.

Wybierz zdjęcia
ja nie ty

ja nie ty | | Zgłoś | Odpowiedz

taka nachalna reklama, takie pitolenie, że dostałam migreny